عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » کلاله بیشترین سطح کشت و تولید کلزا را در سطح کشور بخود اختصاص داده است

رییس شورای کشاورزی شهرستان کلاله:

کلاله بیشترین سطح کشت و تولید کلزا را در سطح کشور بخود اختصاص داده است

کلاله بیشترین سطح کشت و تولید کلزا را در سطح کشور بخود اختصاص داده است

بیانی فرماندار کلاله در جلسه شورای کشاورزی شهرستان گفت:تولید ۱۵۵۸۲۲ تن گندم و ۳۱۵۲۱ تن دانه روغنی کلزا، شهرستان کلاله را بعنوان یکی از مناطق مهم تولید در تولیدات زراعی قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری;علی اصغر بیانی فرماندار شهرستان کلاله در سومین جلسه شورای کشاورزی شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید;با بیان این مطلب گفت:با توجه به اهمیت تولید محصولات استراتژیک در کلاله؛ ضرورت دارد مسئولین ذیربط در تامین نهاده های ماشین آلات پیشرفته و سوخت مورد نیاز به موقع و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به یاری کشاورزان بشتابند.
ریس شورای کشاورزی شهرستان به بارش های ۱۸ سال گذشته اشاره کرده و گفت:میزان بارش متوسط ۶۰۰ میلی متر در این سال ها؛‌شرایط مزارع دیم را در سطح شهرستان برای کشت محصول پاییزه مناسب کرده است.
بیانی در ادامه اشاره ای به کشت جدید در مزارع آبی شهرستان داشت و افزود:رغبت کشاورزان دارای مزارع آبی برای کشت چغندر قند بعنوان کشت جایگزین شالی در مدیریت مصرف آب ارزشمند است.
وی اضافه کرد:باتوجه به درآمد خوب محصول چغندر؛ کشاورزان برای کشت ۵۳۸ هکتار در سال جاری عقد قرارداد داشته اند که ۶/۵ برابر در مقایسه با سال قبل رشد نشان می دهد.
فرماندار کلاله در پایان مطالبش تاکید کرد:مشاوره های عملی و کارشناسی شده به این گروه کشاورزان داده شود تا دچار آسیب نشوند.

علیزاده مدیر جهاد کشاورزی کلاله هم در این حلسه گفت:پیش بینی می شود امسال در شهرستان کلاله در سطح ۴۴ هزار هکتار گندم و ۲۰هزار هکتار کلزا و ۵۰۰ هکتار جو کشت شود.

علیزاده گفت:تاکنون ۲۹۸۸ نفر پیمانکار برای ۳۱۷۳۰ هکتار کشت‌گندم، ۸۸۸ نفر پیمانکار برای ۶۹۵۸ هکتار کلزا و ۲۴ نفر برای ۱۴۳ هکتار جو قرار داد کشت منعقد کرده اند.

مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت:همه ما در تلاشیم تا نهاده های مورد نیاز کشاورزان به اندازه و به موقع در اختیار آنان قرار گیرد.

کلاله بیشترین سطح کشت و تولید کلزا را در سطح کشور بخود اختصاص داده استبازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : کلاله
  • بازدید : 15
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 4310

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  مهر 1398  »    >
شیدسچپج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 7118
بازدید دیروز: 187
بازدید ماه:11774
بازدید سال:82273
بازدید کل:1020573